所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 3.3 |
| Power Per Element | 333mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit Type | Isolated |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Height | 0.024" (0.60mm) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Resistors | 2 |
| Standard Package | 5,000 |
| Tolerance | ±5% |
| Other Names | ERJB3BJ3R3V |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric), Long Side Terminals |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Product | Thick Film Resistors SMD |
| Voltage Rating | 200 V |
| Series | ERJ |
| Case Code - mm | 2012 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 155 C |
| Resistance | 3.3 Ohms |
| Case Length | 2 mm |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Height | 0.5 mm |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Power Rating | 330 mW |
| Type | High Power Chip Resistors, Wide Terminal Type |
| Case Width | 1.25 mm |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话