所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMA |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 200 V |
| Peak Average Forward Current | 1 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 25 ns |
| Peak Reverse Current | 5 uA |
| Peak Forward Voltage | 0.92 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 30 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| Reverse Voltage | 200 V |
| Forward Voltage Drop | 0.92 V |
| Recovery Time | 25 ns |
| Forward Continuous Current | 1 A |
| Max Surge Current | 30 A |
| Reverse Current IR | 5 uA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SMA |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Factory Pack Quantity | 7500 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 200V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920mV @ 1A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Thermal Resistance | 35°C/W Jl |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25ns |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Package/Case | DO-214AC, SMA |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | ES1x |
咨询QQ
热线电话