所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Ratings | AEC-Q200 |
| Capacitance | 1000pF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| Applications | Automotive |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric) |
| Standard Package | 4,000 |
| Tolerance | ±10% |
| Product | Flexible Termination MLCCs |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| Type | Flexisafe MLC Chip for Ultra Safety, Automotive, Flexiterm |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话