所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1000 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Code - mm | 2012 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | Flexible Termination MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 1 nF |
| Capacitance - uF | 0.001 uF |
| Dimensions | 0.25 mm W x 2 mm L |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Series | FS |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tradename | FLEXISAFE |
| Case Length | 2 mm |
| Case Width | 0.25 mm |
| Type | Flexisafe MLC Chip for Ultra Safety, Automotive, Flexiterm |
| Purpose of use | AUTOMOTIVE |
| Style | CHIP |
| Diameter/width | 1.25 mm |
| T(A) min | -55 °C |
| Package | 0805 |
| T(A) max | +125 °C |
| Automotive | AEC-Q(200) |
| C(N) | 1n F |
| Design / type | STAGFL |
| Tape type | 7" |
| Height | 0.94 mm |
| Length | 2 mm |
| V(N) | 50 V |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
| Case size | 0805 |
| Electrodes | BME |
| Termination | NISN |
| Notes | AECQ200 |
| Dielectric | X7R |
咨询QQ
热线电话