所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Voltage - Isolation | 1500Vrms |
| Package / Case | 23-DIP Module |
| Current | 3.6A |
| Voltage | 600V |
| Standard Package | 15 |
| Configuration | 3 Phase Inverter |
| Type | FET |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Factory Pack Quantity | 15 |
| Product | Fan / Motor Controllers / Drivers |
| Series | FSB50760 |
| Unit Weight | 0.210515 oz |
| Packaging | Tube |
| Power Dissipation | 14.5 W |
| Operating Temperature | - 40 C to + 150 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 封装类型 | PDIP |
| 系列 | Motion SPM 5 SuperFET Series |
| 输出配置 | 3 相 |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 安装类型 | 通孔 |
| 最大工作电源电压 | 400 V |
| 高度 | 3.3mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 宽度 | 12.2mm |
| 最大隔离额定值 | 1500Vrms |
| 最大集电极-发射极电压 | 600 V |
| 最大IGBT集电极电流 | 3.6A |
| 引脚数目 | 23 |
| 长度 | 29.2mm |
| 典型开关频率 | 20kHz |
| 电动机类型 | 交流感应 |
| 尺寸 | 29.2 x 12.2 x 3.3mm |
| Number of Outputs | 3 Output |
| Operating Supply Current | 200 uA |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 150 C |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Pd - Power Dissipation | 14.5 W |
咨询QQ
热线电话