所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP W |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage Range | 20(Max) V |
| Minimum Output Current | 0.5(Max) A |
| Supply Current | 1.5 mA |
| Maximum Power Dissipation | 1400 mW |
| Switch On Resistance | 14 Ohm |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Current Mode PWM Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Rise Time | 19 ns |
| Fall Time | 42 ns |
| Operating Supply Voltage | 20 V |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-8 |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Output Current | 0.5 A |
| Output Voltage | 650 V |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Supplier Package | PDIP W |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | PDIP |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Minimum Output Current | 0.5(Max) |
| Switch On Resistance | 14 |
| Maximum Power Dissipation | 1400 |
| Supply Current | 1.5 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Frequency Range | 61kHz ~ 73kHz |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Output Isolation | Isolated |
| Voltage - Breakdown | 650V |
| Voltage - Input | 7 V ~ 20 V |
| Power (Watts) | 13W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 9.83 x 6.67 x 3.68mm |
| Height | 3.68mm |
| Length | 9.83mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | PDIP, PDIP W |
| Width | 6.67mm |
| Series | FSDM311A |
| Unit Weight | 0.030018 oz |
| Duty Cycle - Max | 74 % |
| Type | Current Mode PWM Controllers |
| Power Dissipation | 1.4 W |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -25C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Power Switch Family | FSDM311A |
| Power Switch On Resistance | 14 ohm |
| 输出数目 | 1 |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 开关接通电阻值 | 14Ω |
| 安装类型 | 通孔 |
| 封装类型 | PDIP |
| 最低工作温度 | -25 °C |
| 高度 | 3.68mm |
| 宽度 | 6.67mm |
| 尺寸 | 9.83 x 6.67 x 3.68mm |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 9.83mm |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
咨询QQ
热线电话