所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Ferrules Terminal |
| Wire Size | 16 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Terminals |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Ferrules |
| Insulation | Insulated |
| Color | Black |
| Gender | Female |
| Insulation Material | Polypropylene (PP) |
| Length | 14.5 mm |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Mounting Method | Wire |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Wire Size | 16 |
| Plating | Tin |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Length | 14.5 |
| Product Depth | 4 |
| Body Material | Copper |
| Subcategory | Connector Terminals |
| Lead Time | 14 Days |
| Style | DIN |
| Length - Pin | 8.00mm |
| Length - Overall | 14.50mm |
| Size | 16 AWG (1.50mm²) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Angle | Straight |
| Unit Weight | 2.400000 oz |
咨询QQ
热线电话