所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Outline | 6.00mm x 6.00mm |
| Operating Force | 160gf |
| Actuator Type | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 1,000 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination Style | Gull Wing |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -35°C ~ 85°C |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Switch Travel | 0.25mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Actuator Height off PCB, from Pins | 9.50mm |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Actuator Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 24VDC |
| Other Names | 450-2047-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话