所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8LSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage Range | 20(Max) V |
| Minimum Output Current | 1.32 A |
| Supply Current | 3 mA |
| Maximum Power Dissipation | 1500 mW |
| Switch On Resistance | 3.5 Ohm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Switching Converters, Regulators & Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Voltage | 650 V |
| Output Current | 1.32 A |
| Output Power | 25 W |
| Input Voltage | 8 V to 20 V |
| Switching Frequency | 67 KHz |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | LSOP-8 |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Supplier Package | LSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | LSOP |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Output Current | 1.32 |
| Switch On Resistance | 3.5 |
| Maximum Power Dissipation | 1500 |
| Supply Current | 3 |
| Pin Count | 8 |
| Frequency Range | 55kHz ~ 67kHz |
| Supplier Device Package | 8-LSOP |
| Output Isolation | Isolated |
| Voltage - Breakdown | 650V |
| Voltage - Input | 8 V ~ 20 V |
| Power (Watts) | 25W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current | 1.5A |
| Dimensions | 9.4 x 6.6 x 3.6mm |
| Height | 3.6mm |
| Length | 9.4mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | LSOP |
| Voltage | 20V |
| Width | 6.6mm |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Power Switch Family | FSQ0365 |
| Power Switch On Resistance | 3.5 ohm |
| Current Limit | :1.5A |
| On State Resistance | :3.5ohm |
| Distribution Switch Case Style | :SOP |
| No. of Pins | :8 |
| Thermal Protection | :Yes |
| Power Dissipation Pd | :1.5W |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Internal Switch | :Yes |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话