所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP W |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage Range | 20(Max) V |
| Minimum Output Current | 1.32 A |
| Supply Current | 3 mA |
| Maximum Power Dissipation | 1500 mW |
| Switch On Resistance | 3.5 Ohm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | PDIP W |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | PDIP |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Output Current | 1.32 |
| Packaging | Rail |
| Switch On Resistance | 3.5 |
| Maximum Power Dissipation | 1500 |
| Supply Current | 3 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Frequency Range | 55kHz ~ 67kHz |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Output Isolation | Isolated |
| Voltage - Breakdown | 650V |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Input | 8 V ~ 20 V |
| Power (Watts) | 25W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 9.83 x 6.67 x 3.68mm |
| Height | 3.68mm |
| Length | 9.83mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | PDIP W |
| Width | 6.67mm |
| Product | Power Switches |
| Product Category | Power Switch ICs - Power Distribution |
| Output Current | 1.32 A |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Series | FSQ0365RN |
| Unit Weight | 0.030018 oz |
| Supply Current - Max | 3 mA |
| On Resistance - Max | 4.5 Ohms |
| Mounting Style | Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Interface Type | Parallel |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Power Switch Family | FSQ0365 |
| Power Switch On Resistance | 3.5 ohm |
| Output Voltage | :700V |
| Supply Voltage Min | :0V |
| Supply Voltage Max | :15V |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :8 |
| Frequency | :55.6kHz |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :0365 |
| Device Marking | :FSQ0365RN |
| Enc Power Output @ 230VAC | :17.5W |
| Enc Power Output @ 85-265VAC | :13W |
| No. of Outputs | :1 |
| On Resistance Rds(on) | :3.5ohm |
| Operating Temperature Range | :-25°C to +85°C |
| Output Current Max | :1.5A |
| Power Dissipation Pd | :1.5W |
| Power Output Open Framed @ 230VAC | :25W |
| Power Output Open Framed @ 85-265VAC | :19W |
| Power Supply Type | :SMPS |
| Supply Voltage Range | :0V to 15V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.000833 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话