所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Rotational Speed Max | :12000rpm |
| Supply Voltage Min | :10V |
| Supply Voltage Max | :30V |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Body Diameter | :58mm |
| Lead Length | :2m |
| No. of Pulses Per Revolution | :1 |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Output Type | :Binary Code, Gray Code, Gray Excess Code |
| Power Consumption | :2W |
| Rotation Speed | :12000rpm |
| Rotational Speed | :12000rpm |
| Series | :FVS58 |
| Shaft Diameter | :10mm |
| Supply Current Max | :140mA |
| Supply Voltage Range | :10V to 30V |
| Terminal Type | :Cable |
| Type | :Absolute Encoder |
| Weight (kg) | 0.42 |
| Tariff No. | 85364900 |
咨询QQ
热线电话