所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | FX2 |
| Product Type | Headers |
| Pitch | 1.27 mm |
| Mounting Angle | Straight |
| Number of Positions / Contacts | 100 |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Voltage Rating | 125 V |
| Current Rating | 0.5 A |
| Insulation Resistance | 1000 MOhms |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Header, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tray |
| Height Above Board | 0.413" (10.50mm) |
| Mated Stacking Heights | 14mm, 14.2mm, 16mm |
| Standard Package | 40 |
| Number of Positions | 100 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Termination Style | SMD |
咨询QQ
热线电话