所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | * |
| Other Names | 572-2378-7-71 |
| Standard Package | 1 |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Current Rating | 0.5A |
| Number of Contacts | 100 |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 1.27mm |
| Termination Method | Solder |
| Type | Board to Board |
| Voltage Rating | 125 V ac |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Type | Headers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance Max | 45 mohm |
| Current Rating (Max) | 0.5 A |
| Gender | HDR |
| Housing Material | Polyamide |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 73.55 mm |
| Product Depth (mm) | 7 mm |
| Product Height (mm) | 10.5 mm |
| Voltage Rating Max | 125VAC |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| 系列 | FX2 |
| 主体向性 | 直 |
| 覆盖 | 覆盖 |
| 安装类型 | 通孔 |
| 触点材料 | 磷铜 |
| 端接方法 | 焊接 |
| 额定电流 | 0.5A |
| 行数 | 2 |
| 触点数目 | 100 |
| 类型 | 板对板 |
| 额定电压 | 125 V 交流 |
| 节距 | 1.27mm |
咨询QQ
热线电话