所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8UMLP |
| Logic Function | Voltage Level Translator |
| Output Type | Open Drain |
| Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 V |
| Maximum Low Level Output Current | 6 mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 10@1.65V to 1.95V ns |
| Maximum Quiescent Current | 0.005 mA |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 |
| Supplier Package | UMLP |
| Absolute Propagation Delay Time | 105 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Quiescent Current | 0.005 |
| Maximum Low Level Output Current | 6 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 |
| Pin Count | 8 |
| Number of Bits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Number of Outputs/Channel | 1 |
| Supplier Device Package | 8-UMLP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 2 |
| Input Type | Voltage |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay (Max) | 4ns |
| Package/Case | 8-UFQFN |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | FXMA2102UMXCT |
| 逻辑功能 | Translator, Bidirectional, 3-State, Open Drain |
| 输入类型 | Voltage |
| 供应商器件封装 | 8-UMLP |
| 输出/通道数 | 1 |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 1.65 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 8-UFQFN |
| 传播延迟(最大值) | 4ns |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 输出类型 | Voltage |
| 差分 - 输入/输出 | No/No |
| 位数 | 2 |
| 逻辑系列 | FXMA |
| 最大低电平输出电流 | 50mA |
| 最长传播延迟时间@最长CL | 7 ns@ 50 pF |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 传输延迟测试条件 | 50pF |
| 高度 | 0.525mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最小工作电源电压 | 1.65 V |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 宽度 | 1.2mm |
| 封装类型 | UMLP |
| 最大高电平输出电流 | -50mA |
| 最大工作电源电压 | 5.5 V |
| 长度 | 1.4mm |
| 引脚数目 | 8 |
| 每片芯片元件数目 | 1 |
| 尺寸 | 1.4 x 1.2 x 0.525mm |
| Series | FXMA2102 |
| Operating Supply Current | 2 uA |
| Type | Configurable Bidirectional Voltage Level Translators |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Pd - Power Dissipation | 129 mW |
| Logic Type | 2-bit Voltage Translator |
| Logic Family | FXMA2102 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Propagation Delay Time | 1 ns |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | Ultrathin MLP-8 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1.65 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话