所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Lighted Toggle |
| Electrical Life | 10000 |
| Product Length | 5.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 55 |
| Product Depth | 16.76 |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | PC Mount with Bracket |
| Type | Ultra-Miniature |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Maximum Current Rating | 0.1@28VAC 28VDC |
| Maximum Power Rating | 0.4@28VAC 28VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Base/Housing Material | (Glass Fiber/Polyamide)/N/A |
| Maximum AC Voltage Rating | 28 |
| Contact Plating | Gold |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Product Height | 7.4 |
| Mechanical Life | 100000 |
| Terminal Type | PC Pins |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Circuit | SPDT |
| Illumination | Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle, Vertical |
| Voltage Rating - AC | 28V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 100 |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Bushing Thread | Unthreaded |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2 VDC |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Actuator Length | 3.80mm |
| Features | Process Sealed |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Rating AC | 28 V |
| Product Category | Toggle Switches |
| Terminal Seal | Sealed |
| Series | G |
| Contact Form | SPDT |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Illumination Color | Red |
| Actuator | Bat |
| Power Rating | 0.4 VA |
| Part # Aliases | G-12CVR |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Configuration | :SPDT |
| Switch Operation | :On-None-On |
| Contact Voltage AC Nom | :28V |
| Contact Voltage DC Nom | :28V |
| Contact Current Max | :100mA |
| Switch Terminals | :PCB, Solder |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85365019 |
咨询QQ
热线电话