所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Rocker |
| Electrical Life | 100000 |
| Product Length | 13.4 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Contact Plating | Gold |
| Product Depth | 6.2 |
| Mounting | Through Hole |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Product Height | 14 |
| Maximum Power Rating | 0.4@28VAC 28VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Base/Housing Material | (Glass Fiber/Polyamide)/N/A |
| Maximum AC Voltage Rating | 28 |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Terminal Type | PC Pins |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Maximum Current Rating | 0.1@28VAC 28VDC |
| Mechanical Life | 100000 |
| Actuator Material | Glass Fiber/Polyamide |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Features | Process Sealed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating - AC | 28V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话