所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Style | Through Hole |
| Voltage Rating AC | 28 V |
| Contact Rating | 0.4 A at 28 VAC/DC |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 85 C |
| Color | Black |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | ON - ON |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Housing Material | Polyamide, Glass Fiber Reinforced |
| Contact Plating | Gold |
| Actuator | Rocker |
| Power Rating | 0.4 VA |
| Part # Aliases | 633-G12KP-YA G12KP-YA |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话