所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power Relay |
| Contact Arrangement | DPDT |
| Maximum Current Rating | 8 A |
| DC Coil Voltage | 48 V |
| Mounting | Through Hole |
| Coil Current | 8.96 mA |
| Coil Resistance | 5.358 KOhm |
| Contact Material | Silver(Cadmium Free) |
| Maximum AC Voltage Rating | 440 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 300 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
咨询QQ
热线电话