所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power Relay |
| Contact Arrangement | SPST-NO |
| Maximum Current Rating | 5 A |
| DC Coil Voltage | 5 V |
| Mounting | Through Hole |
| Coil Current | 40 mA |
| Coil Resistance | 125 Ohm |
| Contact Material | Silver |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 30 V |
| Operating Temperature | -25 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
咨询QQ
热线电话