所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1808 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 33 pF |
| Voltage | 250 Vac |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | SL |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 4.5 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Length | 4.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Suppression Class | Y2 |
| Product Depth | 2 |
| Product Height | 2 |
| Packaging | Embossed Tape and Reel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Technology | Standard |
| Matchcode | KF33P1808--Y2J1500VAC |
| Style | CHIP |
| X,Y - class | Y2 |
| Unit Pack | 2000 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| Tape type | BLISTER |
| Automotive | NO |
| C(N) | 33pF |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| V(N) | 250V |
| T(A) min | -55°C |
| Package | 1808 |
| T(A) max | +125°C |
| Notes | AC VOLTAGE |
| Length | 4.5mm |
| Termination | NISN |
| Electrodes | NME |
| Diameter/width | 2mm |
| MOQ | 2000 |
| Test voltage | 1500V |
| Height | 2mm |
| Case size | 1808 |
| Ratings | X1Y2 |
| Capacitance | 33pF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Temperature Coefficient | SL |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Applications | Safety |
| Thickness (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Other Names | 490-3465-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话