所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1808 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 470 pF |
| Voltage | 250 Vac |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 4.5 mm |
| Product Height | 1.5 mm |
| Product Depth | 2 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage Rating | 250 VAC |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 1808 |
| Case Code - mm | 4520 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 0.47 nF |
| Dimensions | 2 mm W x 4.5 mm L x 1.5 mm H |
| Package / Case | 1808 (4520 metric) |
| Series | GA3 |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Unit Pack | 2000 |
| MOQ | 2000 |
| Ratings | X1Y2 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Temperature Coefficient | SL |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Applications | Safety |
| Thickness (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Other Names | 490-7990-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | Safety Certified MLCCs |
| Case Length | 4.5 mm |
| Case Height | 1.5 mm |
| Case Width | 2 mm |
| Type | Safety Standard Certified Type |
咨询QQ
热线电话