所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 2220 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.0018 uF |
| Voltage | 250 Vac |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 5.7 mm |
| Product Height | 1.5 mm |
| Product Depth | 5 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1800 pF |
| Voltage Rating | 250 VAC |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 2220 |
| Case Code - mm | 5750 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 1.8 nF |
| Capacitance - uF | 0.0018 uF |
| Dimensions | 5 mm W x 5.7 mm L x 1.5 mm H |
| Package / Case | 2220 (5750 metric) |
| Series | GA3 |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Length | 5.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Suppression Class | X1/Y2|Y2 |
| Product Depth | 5 |
| Product Height | 1.5 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Technology | Standard |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Ratings | X1Y2 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Applications | Safety |
| Thickness (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Other Names | 490-3479-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 5.7 mm |
| Case Height | 1.5 mm |
| Case Width | 5 mm |
| Type | Safety Standard Certified Type |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X7R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Product Length (mm) | 5.7 mm |
| Product Depth (mm) | 5 mm |
| Product Height (mm) | 1.5 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Product Range | :MURATA - GA3 Series |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.00001 |
| Tariff No. | 85416000 |
咨询QQ
热线电话