所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 2220 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.0022 uF |
| Voltage | 250 Vac |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Type | Flat |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Length | 5.7 mm |
| Product Height | 1.5 mm |
| Product Depth | 5 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 2200 pF |
| Voltage Rating | 250 VAC |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 2220 |
| Case Code - mm | 5750 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 2.2 nF |
| Capacitance - uF | 0.0022 uF |
| Dimensions | 5 mm W x 5.7 mm L x 1.5 mm H |
| Package / Case | 2220 (5750 metric) |
| Series | GA3 |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Matchcode | KF2,2N2220X1Y2K1500VAC |
| Style | CHIP |
| X,Y - class | X1Y2 |
| Unit Pack | 1000 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| Tape type | BLISTER |
| Automotive | NO |
| C(N) | 2,2nF |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| V(N) | 250V |
| T(A) min | -55°C |
| Package | 2220 |
| T(A) max | +125°C |
| Notes | AC VOLTAGE |
| Length | 5.7mm |
| Termination | NISN |
| Electrodes | BME |
| Diameter/width | 5mm |
| MOQ | 1000 |
| Test voltage | 1500V |
| Height | 1.5mm |
| Case size | 2220 |
| Ratings | X1Y2 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Applications | Safety |
| Thickness (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Other Names | 490-3480-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 5mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Tolerance Minus | -10% |
| Tolerance Plus | +10% |
| Case Length | 5.7 mm |
| Case Height | 1.5 mm |
| Case Width | 5 mm |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Construction | SMT Chip |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X7R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Product Length (mm) | 5.7 mm |
| Product Depth (mm) | 5 mm |
| Product Height (mm) | 1.5 mm |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Product Range | :MURATA - GA3 Series |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.00001 |
| Tariff No. | 85416000 |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Dielectric Characteristic | :X7R |
| Capacitor Case Style | :2220 [5650 Metric] |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| Capacitor Application | :Safety / Suppression |
| Capacitor Terminals | :SMD |
| External Depth | :5mm |
| External Length / Height | :1.5mm |
| External Width | :5.7mm |
| No. of Pins | :2 |
| Suppression Class | :X1/Y2 |
咨询QQ
热线电话