所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Miniature |
| Current Rating | 15 A |
| Acting | Very Fast |
| Maximum DC Voltage Rating | 125 V |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Specialty Fuses |
| Product Type | Ceramic Fuse |
| Body Style | Cartridge Fuses |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Voltage Rating DC | 125 V |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Fuse Size / Group | 3AB (6.3 mm x 32 mm) |
| Dimensions | 31.75 mm L x 6.35 mm D |
| Mounting Style | Holder |
| Termination Style | Clip |
| Series | GBB |
| Case Diameter | 6.35 mm |
| Case Length | 31.75 mm |
| Indicator Style | Without Indicator |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product Length | 31.75 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Diameter | 6.35 |
| Mounting | Holder |
| Number of Terminals | 2 |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Fuse Material | Ceramic |
| Maximum DC Voltage Rating | 125 |
| Current Rating | 15 |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 200A AC, 10000A DC |
| Mounting Type | Holder |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Approvals | CSA, UL |
| Packaging | Bulk |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Voltage Rating - DC | 125V |
| Response Time | Fast |
| DC Cold Resistance | 0.00472 Ohm |
| Package/Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.112000 oz |
| Application | Cylinder |
| Brand/Series | GBBSeries |
| Current,Rating | 15A |
| Material,Body | Ceramic |
| MountingType | Clip |
| PrimaryType | Cylinder |
| Resistance,DC | 0.00472Ohms |
| Size | 3AG |
| Termination | Cartridge |
| Voltage,Rating | 250/125VAC/VDC |
咨询QQ
热线电话