所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Pitch | 0.438" (11.12mm) |
| Current Rating | 20A |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel; Through Hole |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Terminal Material | Steel |
| Standard Package | 1 |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Number of Wire Entries | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Polyphenylene Oxide (PPO) |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Rows | 1 |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | 110°C |
| Number of Circuits | 2 |
咨询QQ
热线电话