所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 750 pF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 750 pF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Code - mm | 2012 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | Automotive MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 0.75 nF |
| Dimensions | 1.25 mm W x 2 mm L x 0.6 mm H |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Series | GCM |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Length | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 1.25 |
| Product Height | 0.6 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Applications | Automotive |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 2 mm |
| Case Height | 0.6 mm |
| Case Width | 1.25 mm |
| Type | Automotive Ultra Small MLCC |
咨询QQ
热线电话