所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20TSSOP |
| Data Transmission Topology | Point-to-Point |
| Interface Standards | EIA/TIA-232-F|V.28 |
| Data Rate | 120 Kbps |
| Function | Line Transmitter/Receiver |
| Number of Receivers | 5 |
| Number of Transceivers | 1 |
| Number of Transmitters | 3 |
| Transmitter Signal Type | Single-Ended |
| Transmitter Communication Type | RS-232 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|5 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Protocol | RS232 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Duplex | Full |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Receiver Hysteresis | 500mV |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Type | Transceiver |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话