所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20SOIC |
| Data Transmission Topology | Point-to-Point |
| Interface Standards | EIA/TIA-232-F|V.28 |
| Data Rate | 120 Kbps |
| Function | Line Transmitter/Receiver |
| Number of Receivers | 5 |
| Number of Transceivers | 1 |
| Number of Transmitters | 3 |
| Transmitter Signal Type | Single-Ended |
| Transmitter Communication Type | RS-232 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Protocol | RS232 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Duplex | Full |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Receiver Hysteresis | 500mV |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Type | Transceiver |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package/Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | RS-232 Interface IC |
| Operating Temperature Range | + 85 C |
| Series | GD75232 |
| Unit Weight | 0.017662 oz |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Supply Current | 38 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Interface Circuit Standard 1 | EIA/TIA-232-F/V.28 |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 20 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �9/5 V |
| Power Supply Requirement | Triple |
| Dual Supply Voltage (Min) | �7.5/4.5 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �15/5.5 V |
| Receiver Signal Type | Single-Ended |
咨询QQ
热线电话