所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20SOIC |
| Data Transmission Topology | Point-to-Point |
| Interface Standards | EIA/TIA-232-F|V.28 |
| Data Rate | 120 Kbps |
| Function | Line Transmitter/Receiver |
| Number of Receivers | 5 |
| Number of Transceivers | 1 |
| Number of Transmitters | 3 |
| Transmitter Signal Type | Single-Ended |
| Transmitter Communication Type | RS-232 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Protocol | RS232 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Duplex | Full |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Receiver Hysteresis | 500mV |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Type | Transceiver |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package/Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Dimensions | 12.8 x 7.52 x 2.35mm |
| Height | 2.35mm |
| Length | 12.8mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Drivers per Line | 1 |
| Number of Receivers per Line | 1 |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 20 |
| Power Supply Type | Triple |
| Receiver Signal Type | Single Ended |
| Width | 7.52mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Product Category | RS-232 Interface IC |
| Series | GD75232 |
| Unit Weight | 0.017662 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Current | 38 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Interface Circuit Standard 1 | EIA/TIA-232-F/V.28 |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �9/5 V |
| Power Supply Requirement | Triple |
| Dual Supply Voltage (Min) | �7.5/4.5 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �15/5.5 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| IEC-61000-4-2 SUPPORT | |
| Functional Diagram | alt_slls206j.gif |
| Power Saving Feature | |
| Receivers Per Package | 5 |
| Logic Voltage | 5 |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP SOIC SSOP TSSOP |
| Reference Design | |
| Main Supply Voltage | 5 |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| ICC | 25 30 |
| Driver Supply Voltage | 9 |
| Drivers Per Package | 3 |
| Datasheet | SLLS206J |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| ESD HBM | 1.5 |
| Supply Type | Triple Supply |
| Operating Supply Current | 25 mA, 30 mA |
| Product | RS-232 Transceivers |
| Brand | Texas Instruments |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Number of Drivers | 3 Driver |
咨询QQ
热线电话