所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0402 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 1.2 pF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1.2 pF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Case Code - in | 0402 |
| Case Code - mm | 1005 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | High Q MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 0.5 mm W x 1 mm L x 0.5 mm H |
| Package / Case | 0402 (1005 metric) |
| Series | GJM |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Length | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 0.5 |
| Product Height | 0.5 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Features | High Q, Low Loss |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 490-8085-1 |
| Depth | 0.5mm |
| Height | 0.5mm |
| Length | 1mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Tolerance Minus | -0.1pF |
| Tolerance Plus | +0.1pF |
| Case Length | 1 mm |
| Case Height | 0.5 mm |
| Case Width | 0.5 mm |
| Type | High Frequency High Q |
| Capacitance Tolerance | :± 0.1pF |
| Capacitor Case Style | :0402 [1005 Metric] |
| Lead Spacing | :0.3mm |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| External Depth | :0.5mm |
| External Length / Height | :1mm |
| External Width | :0.5mm |
| No. of Pins | :2 |
| Weight (kg) | 0.00001 |
| Tariff No. | 85416000 |
咨询QQ
热线电话