所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | TVS |
| Pin Count | 3 |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage | 11 V |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| ESD Protection Voltage | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage | 5 V |
| Maximum Leakage Current | 20 uA |
| Capacitance Value | 5(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Voltage | 5 V |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Clamping Voltage | 11 V |
| Package / Case | SOT-23 |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
咨询QQ
热线电话