所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Infrared Emitters |
| Wavelength | 940 nm |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C |
| Package / Case | SMD |
| Packaging | Reel |
| Forward Voltage | 1.4 V |
| Illumination Color | Infrared |
| Lens Shape | Circular |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Power Rating | 75 mW |
| Factory Pack Quantity | 1500 |
| Viewing Angle | 10 deg |
| Life | Obsolete |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 1.2V |
| Orientation | Top View |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 1,500 |
| Current - DC Forward (If) | 50mA |
| Package/Case | 2-SMD, No Lead |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 425-2706-1 |
咨询QQ
热线电话