所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product | Standard Recovery Rectifiers |
| Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 1300 V |
| Forward Voltage Drop | 1.2 V |
| Forward Continuous Current | 1 A |
| Max Surge Current | 30 A |
| Reverse Current IR | 10 uA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | DO-213AB |
| Packaging | Bulk |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Life | Obsolete |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 1300V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 1A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1300V (1.3kV) |
| Thermal Resistance | 75°C/W Ja |
| Capacitance @ Vr, F | 8pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-213AB |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Standard Package | 4,000 |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Package/Case | DO-213AB, MELF |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Other Names | Q4161345 |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话