所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Contact Form | SPDT |
| Actuator | Lever |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating AC | 300 V |
| Voltage Rating DC | 250 V |
| Operating Force | 12 N |
| IP Rating | IP 65 |
| NEMA Rating | 1, 12, 13 |
| Termination Style | Screw |
| Tradename | Microswitch |
| Minimum Over-Travel | 40° |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Screw Mount |
| Maximum Current Rating | 6@120VAC |
| Housing Material | Plastic |
| Maximum DC Voltage Rating | 250 |
| Type | Global |
| Actuator Style | Side Rotary with Adjustable Rod L... |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Minimum Operating Temperature | -10 |
| Mechanical Life | 5000000 |
| Terminal Type | Conduit |
| Agency Approvals | CCC/CE/cULus |
| Product Length | 30.5 |
| Maximum Operating Temperature | 80 |
| NEMA Standard as Enclosure Rating | 1, 12, 13 |
| Maximum Pre-Travel | 30° |
| Body Orientation | Right Angle |
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Device Type | Rotary |
| Maximum AC Voltage Rating | 600 |
| Product Height | 223.5 |
| Operating Force | 12 |
| Packaging | Bulk |
| Differential Travel | 18° |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force, Torque | 1.062 in-lb |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Overtravel | 40° |
| Operating Temperature | -10°C ~ 80°C |
| Actuator Type | Side Rotary, Adjustable Rod |
| Standard Package | 10 |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Pretravel | 30° |
| Release Force | 0.177 in-lb |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Gross weight | 1 g |
| Multiplicity | 1 |
| Sensor type | limit switch |
| Operating Force (OF) | 12,0 N-cm [1.062 lb-in] |
| Pretravel (PT) | 30° max. |
| Overtravel (OT) | 40° min. |
| Differential Travel (DT) | 18° max. |
| Product Type | EN 50047 Global Limit Switch |
| Lever Type | Adjustable Rod Lever |
| Circuitry | 1NO 1NC Direct Opening Snap Action |
| Ampere Rating | 10 A (Thermal) |
| Supply Voltage | 300 Vac/250 Vdc max. |
| Termination Type | 20 mm [0.79 in] Conduit |
| Housing Type | EN 50047 |
| Series Name | GLL |
| Shock | 50 g per IEC 68-2-27c (w/o Actuator) |
| Vibration | 10 g per IEC 68-2-6 (w/o Actuator) |
| Sealing | IP66; NEMA 1, 12, 13 |
| UL File # | E216958 |
| Expected Mechanical Life | 5 Million |
| Comment | Side rotary adjustable rod; 20 mm [0.79 in] conduit |
| Agency Approvals and Standards | cULus, CE, CCC |
| UNSPSC Code | 39122213 |
| UNSPSC Commodity | 39122213 Limit Switches |
| Sealed | Industrial |
咨询QQ
热线电话