所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 4036 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.33 uF |
| Voltage | 50|30 Vdc|Vac |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | PEN |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Length | 10.2 mm |
| Product Height | 5.5 mm |
| Product Depth | 9.1 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Film Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | SMD |
| Capacitance | 0.33 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Capacitance - nF | 330 nF |
| Capacitance - pF | 330000 pF |
| Packaging | Reel |
| Product | Metallized PEN Capacitors |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Part # Aliases | F115WP334J050V |
咨询QQ
热线电话