所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| High Level Pulse Width | 1200 us |
| Low Level Pulse Width | 1000 us |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.5 V |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Infrared Receivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Carrier Frequency | 38 kHz |
| Minimum High Level Output Voltage | 2.2 V |
| Supply Current | 0.27 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | - 10 C |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Minimum Operating Temperature | -10 |
| Package Height | 7.2 |
| Subcarrier Frequency | 38 |
| Minimum High Level Output Voltage | 2.2 |
| Supply Current | 0.4 |
| High Level Pulse Width | 1200 |
| Package Width | 4.95 |
| Low Level Pulse Width | 1000 |
| PCB | 3 |
| Package Length | 5.6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 3 |
| Matchcode | GP1UE281QKVF |
| Op.temp.min. | -10°C |
| Unit Pack | 200 |
| Standard Leadtime | 17 weeks |
| MOQ | 200 |
| Supply volt max | 5.5V |
| Op.temp.max. | 70°C |
| Power consumpt. | 1.2mW |
| SMD/THT | THT |
| Supply volt min | 2.7V |
| Package | SIDEVIEW |
| Automotive | NO |
| Type | IRRECEIVER |
| Carrier freq. | 38kHz |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
咨询QQ
热线电话