所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| High Level Pulse Width | 1200 us |
| Low Level Pulse Width | 1000 us |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Supply Voltage | 2.4 to 3.6 V |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Standard Package | Trays |
| Product Category | Infrared Receivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Carrier Frequency | 38 kHz |
| Transmission Distance | 8 m |
| Minimum High Level Output Voltage | 1.9 V |
| Supply Current | 0.4 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | - 10 C |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话