所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 400V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 2A |
| Standard Package | 1,400 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400V |
| Thermal Resistance | 40°C/W Ja |
| Supplier Device Package | GP20 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5µs |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Package/Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| Package / Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话