所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Convex (Reverse V) - Illuminated |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off-On |
| Current Rating | 21A (DC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 36.60mm x 21.00mm |
| Standard Package | 500 |
| Voltage Rating - DC | 14V |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Other Names | CW144 |
| Circuit | SPDT |
| Illumination Type, Color | LED, Red/Green |
| Illumination Color | Red, Green |
| Voltage Rating DC | 14 V |
| Actuator | Rocker |
| Illumination | LED |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话