所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.27 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 10 V |
| Temperature Coefficient / Code | X5R |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Code - mm | 2012 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 270 nF |
| Capacitance - pF | 270000 pF |
| Dimensions | 1.25 mm W x 2 mm L x 0.6 mm H |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Series | GRM |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 2 mm |
| Case Height | 0.6 mm |
| Case Width | 1.25 mm |
| Type | General Purpose MLCC |
咨询QQ
热线电话