所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.22 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | -20 to 80 % |
| Dielectric | Y5V |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2 mm |
| Product Height | 1.25 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.22 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Temperature Coefficient / Code | Y5V |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Code - mm | 2012 |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 85 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 220 nF |
| Capacitance - pF | 220000 pF |
| Dimensions | 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Series | GRM |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Matchcode | KC220N0805Y5V050Z NORM |
| Style | CHIP |
| Electrodes | BME |
| T(A) min | -30°C |
| Tape type | BLISTER |
| Unit Pack | 3000 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| MOQ | 3000 |
| C(N) | 220nF |
| Height | 1.25mm |
| T(A) max | +85°C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Package | 0805 |
| Case size | 0805 |
| Automotive | NO |
| Termination | NISN |
| V(N) | 50V |
| Depth | 1.25mm |
| Length | 2mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Temperature Coefficient | -82 → +22% |
| Tolerance Minus | -20% |
| Tolerance Plus | +80% |
| rohs | Compliant |
| Case Length | 2 mm |
| Case Height | 1.25 mm |
| Case Width | 1.25 mm |
| Type | General Purpose MLCC |
| Product Range | :MURATA - GRM Series |
| Capacitance Tolerance | :+80%, -20% |
| Dielectric Characteristic | :Y5V |
| Capacitor Case Style | :0805 [2012 Metric] |
| Operating Temperature Min | :-30°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.00001 |
| Tariff No. | 85416000 |
咨询QQ
热线电话