所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1210 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 10 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 1210 |
| Case Code - mm | 3225 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 2.5 mm W x 3.2 mm L x 2.5 mm H |
| Package / Case | 1210 (3225 metric) |
| Series | GRM |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Length | 3.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 2.5 |
| Product Height | 2.5 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Matchcode | KC10U1210X7R050K NORM |
| Style | CHIP |
| Unit Pack | 1000 |
| Standard Leadtime | 19 weeks |
| Tape type | BLISTER |
| Automotive | NO |
| C(N) | 10µF |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| V(N) | 50V |
| T(A) min | -55°C |
| Package | 1210 |
| T(A) max | +125°C |
| Length | 3.2mm |
| Termination | NISN |
| Electrodes | BME |
| Diameter/width | 2.5mm |
| MOQ | 1000 |
| Height | 2.5mm |
| Case size | 1210 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 490-6544-1 |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X7R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Product Length (mm) | 3.2 mm |
| Product Depth (mm) | 2.5 mm |
| Product Height (mm) | 2.5 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话