所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1210 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 4.7 uF |
| Voltage | 25 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Height | 1.8 mm |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 4.7 uF |
| Voltage Rating | 25 V |
| Temperature Coefficient / Code | X5R |
| Case Code - in | 1210 |
| Case Code - mm | 3225 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 4700 nF |
| Dimensions | 2.5 mm W x 3.2 mm L x 1.8 mm H |
| Package / Case | 1210 (3225 metric) |
| Series | GRM |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Length | 3.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 2.5 |
| Product Height | 1.8 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 490-7218-1 |
| Case Length | 3.2 mm |
| Case Height | 1.8 mm |
| Case Width | 2.5 mm |
| Type | General Purpose MLCC |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X5R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Product Length (mm) | 3.2 mm |
| Product Depth (mm) | 2.5 mm |
| Product Height (mm) | 1.8 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| DELETED | Compliant |
| 系列 | GRM |
| 电压 | 25 V 直流 |
| 容差 | ±10% |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 容差 正 | +10% |
| 电容值 | 4.7 µF |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 温度系数 | ±15% |
| 封装/外壳 | 1210 |
| 容差 负 | -10% |
| 电介质 | X5R |
咨询QQ
热线电话