所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1812 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 2.2 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 4.5 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Standard Package | Cut Tape |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 2.2 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 1812 |
| Case Code - mm | 4532 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 2200 nF |
| Dimensions | 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.5 mm H |
| Package / Case | 1812 (4532 metric) |
| Series | GRM |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Length | 4.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 3.2 |
| Product Height | 2.5 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Unit Pack | 500 |
| MOQ | 500 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Other Names | 490-1912-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 4.5 mm |
| Case Height | 2.5 mm |
| Case Width | 3.2 mm |
| Type | General Purpose MLCC |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X7R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Product Length (mm) | 4.5 mm |
| Product Depth (mm) | 3.2 mm |
| Product Height (mm) | 2.5 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| 系列 | GRM43 |
| 电压 | 50 V 直流 |
| 容差 | ±10% |
| 最高工作温度 | +125°C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 容差 正 | +10% |
| 电介质 | X7R |
| 高度 | 2.5mm |
| 电容值 | 2.2 µF |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 长度 | 4.5mm |
| 尺寸 | 4.5 x 3.2 x 2.5mm |
| 封装/外壳 | 1812 |
| 容差 负 | -10% |
| 深度 | 3.2mm |
| Board Level Components | Y |
咨询QQ
热线电话