所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Rocker Switches & Paddle Switches |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | ON - OFF - ON |
| Current Rating | 13 A |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Voltage Rating DC | 14 V |
| Termination Style | Blade |
| Actuator | Rocker |
| Color | Black |
| Mounting Style | Panel |
| Illumination | Not Illuminated |
| Contact Rating | 16 A at 125 V |
咨询QQ
热线电话