所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | Mom-Off-Mom |
| Current Rating | 13A (AC) |
| Features | Terminal Barriers |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Color - Actuator/Cap | Brown |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.58mm x 13.97mm |
| Standard Package | 500 |
| Other Names | CWI472 |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话