所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Rocker Switches & Paddle Switches |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | (ON) - OFF - (ON) |
| Current Rating | 13 A |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Voltage Rating DC | 14 V |
| Termination Style | Quick Connect |
| Actuator | Rocker |
| Color | Black |
| Mounting Style | Panel |
| Illumination | Not Illuminated |
| Contact Rating | 16 A at 125 V |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.58mm x 13.97mm |
| Standard Package | 500 |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话