everlight electronics
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2PLCC |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| LED Material | InGaN |
| Intensity | 2000(Max) mcd |
| Color Temperature | 5650 K |
| Color | White |
| Luminous Flux | 5.6 lm |
| Lens Appearance | Colorless Non Diffused |
| Lens Shape Type | Rectangular |
| Viewing Angle | 120 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | White, White |
| Wavelength/Color Temperature | 4500 K to 5650 K |
| Lens Color/Style | Water Clear |
| Forward Current | 30 mA |
| Luminous Intensity | 2000 mcd |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
咨询QQ
热线电话