所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| DC Breakover Voltage (Nominal) | 4000 V |
| Number of Electrodes | 2 |
| Series | GTCX28 |
| Termination Style | Axial |
| Failsafe Protection Y/N | Y |
| Packaging | Tray |
| Dimensions | 8 mm D x 6 mm L |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Part # Aliases | RF2535-000 |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Impulse Discharge Current (8/20us) | 3.0kA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 2 |
| Voltage - DC Spark Over (Nom) | 4000V |
| Standard Package | 1,000 |
| Tolerance | ±20% |
| Current - AC Discharge (Nom) | 1A |
| Package/Case | Axial Cylinder |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话