所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48TSSOP |
| Translation | GTL/GTL+ to LVTTL/TTL |
| Logic Function | Voltage Level Translator |
| Output Type | Open Drain |
| Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 V |
| Logic Family | GTL |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 1.5(Typ)@2.5V@3.3V ns |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | GTL to LVTTL |
| Propagation Delay Time | 1.5 ns |
| Supply Voltage - Max | 5 V |
| Supply Voltage - Min | 1 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-362-1 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Fabrication Technology | BiCMOS |
| Mounting | Surface Mount |
| Absolute Propagation Delay Time | 5.5 |
| Package Width | 6.2(Max) |
| PCB | 48 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 12.6(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 0 |
| Pin Count | 48 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 22 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Number of Outputs/Channel | 1 |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 22 |
| Input Type | Voltage |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay (Max) | 1.5ns |
| Package/Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Logic Type | 22-bit Bi-Directional Low Voltage Translator |
咨询QQ
热线电话